We are a leading Manufacturer of wall mounted decorative mirror, saint gobain lacquered glass, glass wall panel, glass wall decorative mirror, digital glass printing and 10mm decorative glass from Hyderabad, India.
₹ 900 / sq ft Get Latest Price
| Finishing | Glossy |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Application | Home, Residential |
| Shape | Oval |
| Frame Material | Metal |
| Material | Glass |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Placing items up close provides an eye-catching, multi-dimensional effect. Place an accent table with a flower vase or decorative lamp in front of the mirrored wall. Use ceiling hooks to hang a few plants to the side of it or add center-framed artwork or a tapestry using adhesive tabs to hang it directly on the mirror
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Glass Thickness | 5 mm |
| Glass Type | Plain |
| Finish | Glossy |
| Color | Transparent |
| Material | Glass |
₹ 900 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | View Glass |
| Color | Transparent |
| Design/Pattern | Glass Panels |
| Material | Glass |
Minimum order quantity: 50 sq ft
₹ 1000 / sq ft Get Latest Price
| Frame Material | Glass |
| Usage/Application | Decoration |
| Shape | Square |
| Brand | Unique Glass |
| Pattern | Plain |
| Mounted Type | Wall Mounted |
| Thickness | 10mm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 450 / sq ft Get Latest Price
| Printing Type | Digital Printing |
₹ 550 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10mm |
| Usage/Application | Decoration |
| Design | Printed |
| Color | Multicolored |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Material | Glass |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 450 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6mm |
| Usage/Application | Home |
| Design/Pattern | Printed |
| Color | Multicolored |
| Pattern | Printed |
| Shape | Rectangular |
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 4mm |
| Design | Printed |
| Glass Type | Figured |
| Color | Multicolored |
| Brand | Unique Glass |
| Shape | Rectangular,Square |
Minimum order quantity: 20000 sq ft
₹ 900 / sq ft Get Latest Price
| Frame Material | Glass |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Unique Glass |
| Pattern | Decorative |
| Application | Home/Residential |
| Mounting Type | Wall Mounting |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
A decorative wall-mounted mirror is a stylish and functional piece of decor that enhances the look of a room while serving a practical purpose. These mirrors can be mounted on walls and come in various shapes, sizes, and designs, making them perfect for adding a personal touch to your interior design. Whether used in entryways, living rooms, bedrooms, bathrooms, or hallways, decorative wall-mounted mirrors can make a bold statement and add depth, light, and beauty to a space.
Key Features of Decorative Wall-Mounted Mirrors:Variety of Designs: Decorative mirrors come in a wide range of styles, includin
Syed Atif (Proprietor)
Unique Glass
Plot No 22- A, Shop No 8-2-293/82/A/22/A/G-8, Sri Padmavathi Nilayam, Road No 5, Jubilee Hills
Hyderabad - 500033, Telangana, India