We are a leading Manufacturer of 3mm window laminated glass, 5 mm+5 mm transparent laminated glass and 10 mm glossy laminated glass from Hyderabad, India.
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 3mm |
| Color | Transparent |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Window |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Material | Glass |
| Shape | Rectangular |
| Glass Type | Laminated |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 380 / sq ft Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Window |
| Material | Glass |
| Glass Type | Laminated |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 8 mm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Material | Glass |
| Shape | Rectangular,Square |
| Glass Type | Laminated |
| Pattern | Plain |
| Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 50 sq ft
Syed Atif (Proprietor)
Unique Glass
Plot No 22- A, Shop No 8-2-293/82/A/22/A/G-8, Sri Padmavathi Nilayam, Road No 5, Jubilee Hills
Hyderabad - 500033, Telangana, India